Za nami działania ,,NURD – ZERO TOLERANCJI” - Działania - KPP Czarnków

Działania

Za nami działania ,,NURD – ZERO TOLERANCJI”

W dniach 15 i 16 maja br. policjanci z ,,drogówki” prowadzili działania pod kryptonimem „NURD – ZERO TOLERANCJI”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów.

Przez dwa dni tj. 15 i 16 maja br. policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki” prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz kierujących jednośladami po drogach. W sumie mundurowi ujawnili 27 wykroczeń, wśród których 16 popełnionych zostało przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a 11 przez pieszych. Osoby, które popełniły wykroczenia, zarówno piesi, jak i kierowcy były karane mandatami.

Ponadto w wyniku prowadzonych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości 49 kierowców, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy.

Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Karolina Górzna-Kustra