W trosce o pieszych i rowerzystów - Działania - KPP Czarnków

Działania

W trosce o pieszych i rowerzystów

W dniach 16 i 17 maja br. na terenie całej Wielkopolski policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego – ZERO TOLERANCJI”. Mundurowi będą zwracali uwagę na wzajemne relacje pomiędzy pieszymi, rowerzystami i kierującymi pojazdami. Akcja ta ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po raz kolejny policjanci z Czarnkowa włączyli się w wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne ,,NURD – ZERO TOLERANCJI", które mają dyscyplinować zarówno kierujących jak i pieszych we wzajemnych relacjach. Mundurowi z ,,drogówki" w dniach 16 i 17 maja br. będą się bacznie przyglądali zachowaniom kierowców wobec pieszych. Policjanci sprawdzą również czy piesi i kierujący jednośladami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy natomiast musi wiedzieć, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

Wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie dla wspólnego bezpieczeństwa!

Karolina Górzna-Kustra