Kaskadowy pomiar prędkości - Działania - KPP Czarnków

Działania

Kaskadowy pomiar prędkości

Policjanci z Wielkopolski 26 i 28 kwietnia br. przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Kaskadowy pomiar prędkości". Mają one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, musimy liczyć się z większym ruchem na drogach naszego powiatu. Ze swojej strony zapowiadamy wzmożoną obecność i surowe egzekwowanie przepisów.

Karolina Górzna-Kustra