Podsumowanie działań ,,NURD" w naszym powiecie - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,NURD" w naszym powiecie

Policjanci w dniach od 06 do 08 marca br. przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Podczas działań mundurowi ujawnili łącznie 85 wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przez trzy dni policjanci z czarnkowskiej drogówki prowadzili działania „NURD” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze dyscyplinowali zarówno kierujących pojazdami silnikowymi, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się by ustąpić pierwszeństwo pieszym, ale też samych pieszych, którzy przechodzili jezdnię w miejscach niedozwolonych lub pokonywali przejście na czerwonym świetle.

Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań ujawnili 85 wykroczeń, w tym 27 popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych i 58 popełnionych przez pieszych. Mundurowi skontrolowali 96 pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości 89 kierowców oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Ponadto funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu drogowego, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Karolina Górzna-Kustra