Działania ,,NURD" w naszym powiecie - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania ,,NURD" w naszym powiecie

Wczoraj policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Mundurowi ujawnili łącznie 15 wykroczeń za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze dyscyplinowali zarówno kierujących pojazdami silnikowymi, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się by ustąpić pierwszeństwo pieszym, ale też samych pieszych, którzy przechodzili jezdnię w miejscach niedozwolonych lub pokonywali przejście na czerwonym świetle.

Stróże prawa w trakcie akcji skontrolowali 19 pojazdów, w tym 17 osobowych i 2 ciężarowe. Ujawnili 15 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców jak i pieszych. W 5 przypadkach funkcjonariusze ukarali sprawców mandatami, natomiast wobec 10 osób zastosowali pouczenia. Sprawdzając trzeźwość kierowców ujawnili jednego, który zdecydował się na jazdę ,,na podwójnym gazie".

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek, rozsądek i trzeźwość oraz używanie elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania na drodze mogą zapobiec wszelkim kolizjom i wypadkom.

Karolina Górzna-Kustra