Międzypowiatowe działania ,,Zero Tolerancji" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Międzypowiatowe działania ,,Zero Tolerancji"

Wczoraj policjanci z czarnkowskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend, prowadzili międzypowiatowe działania pod nazwą ,,Zero Tolerancji" mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, kontrolowali ich stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów.

W czwartek, 13 grudnia br. już od wczesnych godzin porannych na terenie naszego powiatu realizowane były po raz kolejny wspólne działania policjantów z czarnkowskiej, obornickiej, szamotulskiej oraz międzychodzkiej drogówki. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami wypadków oraz kolizji.

Służby dyslokowane były w rejony, gdzie na podstawie policyjnych analiz najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W sumie w działaniach udział wzięło 12 funkcjonariuszy.

Mundurowi zwracali uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, czy kierujący i podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach, jak również sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących w celu wyeliminowania tych osób, które prowadzą auto ,,na podwójnym gazie".

W czasie trwania działań policjanci skontrolowali 53 pojazdy, ujawnili 44 wykroczenia drogowe oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy. Kierowca pojazdu marki Hyundai Tucson w Miłkowie gmina Lubasz poruszał się z prędkością 101,8 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, mężczyzn ukarany został mandatem. Na jego konto trafi również 10 punktów karnych.

Karolina Górzna-Kustra