Podsumowanie akcji ,,Znicz 2018” - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie akcji ,,Znicz 2018”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”. Podobnie jak w roku ubiegłym mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu oraz w pobliżu cmentarzy. Dla funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy. Od 31 października do 4 listopada br. nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 11 kolizji oraz udaremnili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym.

Od 31 października do 4 listopada br. policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „ZNICZ 2018”. Jak co roku, ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna zwłaszcza 1 listopada. Mundurowi udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego. 
W ciągu trwającej 5 dni akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 11 kolizji oraz udaremnili dalszą jazdę 4 kierującym po alkoholu.

Karolina Górzna-Kustra