Podsumowanie działań ,,Trzeźwy poranek" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Trzeźwy poranek"

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców. Podczas akcji mundurowi przebadali, aż 1300 kierujących pojazdami.

Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz wyeliminowanie pijanych kierowców, gdyż stanowią oni potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, nadal przyczyną wielu tragedii na drodze jest właśnie alkohol.

Wczorajsze działania na terenie powiatu prowadzone były przez kilkunastu policjantów. Mundurowi przebadali 1300 kierujących. Wśród nich znalazł się jeden, który wsiadł do pojazdu pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Do jego zatrzymania doszło po godzinie 06.00 na ul. Kościuszki w Czarnkowie. 57 – latek kierował samochodem marki Peugeot w stanie po użyciu alkoholu, mając 0,21mg/l. Policjanci, sprawcy wykroczenia zatrzymali uprawnienia do kierowanie oraz uniemożliwi mu dalszą jazdę. Teraz o losie 57-latka zdecyduje Sąd.

Po raz kolejny nasuwa się pytanie – czy to brak wyobraźni, czy przekonanie, że po raz kolejny się uda, czy nieświadomość, że coś jeszcze w organizmie mamy?

Karolina Górzna-Kustra