Międzypowiatowe działania policjantów ruchu drogowego - Działania - KPP Czarnków

Działania

Międzypowiatowe działania policjantów ruchu drogowego

Wczoraj policjanci z czarnkowskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend, prowadzili międzypowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, kontrolowali ich stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów.

W środę, 17 października br. już od wczesnych godzin porannych na terenie naszego powiatu realizowane były po raz kolejny wspólne działania policjantów z czarnkowskiej, obornickiej, szamotulskiej oraz międzychodzkiej drogówki. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami wypadków oraz kolizji.

Służby dyslokowane były w rejony, gdzie na podstawie policyjnych analiz najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W sumie w działaniach udział wzięło 14 funkcjonariuszy.

Mundurowi zwracali uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, czy kierujący i podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, jak również sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących w celu wyeliminowania tych osób, które prowadzą auto ,, na podwójnym gazie".

W czasie trwania działań policjanci skontrolowali 88 pojazdów, ujawnili 84 wykroczenia drogowe oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Karolina Górzna-Kustra