Policjanci sprawdzają oznakowanie dróg przy szkołach - Działania - KPP Czarnków

Działania

Policjanci sprawdzają oznakowanie dróg przy szkołach

Choć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało jeszcze kilka dni, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, dokonują lustracji stanu oznakowania oraz infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół oraz dróg do nich prowadzących. Mundurowi w sposób szczególny zwracają uwagę na stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawność sygnalizacji świetlnych. Wszystko po to, aby dzieci bezpiecznie powróciły do szkół i przedszkoli.

Stróże prawa z czarnkowskiej ,,drogówki" już od kilku dni prowadzą wzmożone działania prewencyjne, związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w czasie ich drogi do szkoły i przedszkola. Przed zakończeniem wakacji, mundurowi kontrolują tereny w rejonach wszystkich placówek oświatowych oraz trasy prowadzące do nich. Celem lustracji dróg jest wyeliminowanie ewentualnych uchybień i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy oznakowanie jest widoczne oraz czytelne, zarówno dla pieszych i kierujących. Kontrolują prawidłowość ustawienia i stan znaków pionowych oraz poziomych, a także urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Brak barierek ochronnych i znaków drogowych, niesprawna sygnalizacja świetlna oraz inne stwierdzone nieprawidłowości policjanci skierują do zarządców dróg, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić nieprawidłowości i dokonać koniecznych napraw.

Karolina Górzna-Kustra