,,Trzeźwy poranek" - Działania - KPP Czarnków

Działania

,,Trzeźwy poranek"

Wczoraj czarnkowska ,,drogówka" prowadziła działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców. Podczas akcji mundurowi przebadali, aż 1013 kierujących pojazdami.

Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz wyeliminowanie pijanych kierowców, gdyż stanowią oni potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, nadal przyczyną wielu tragedii na drodze jest właśnie alkohol.

Wczorajsze działania na terenie powiatu prowadzone były przez kilkunastu policjantów. Mundurowi przebadali 1013 kierujących. Wśród nich znalazło się dwóch, którzy wsiedli do pojazdu pomimo, że wcześniej spożywali alkohol.

Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 06.00 na ul. Poznańskiej w Czarnkowie. 46 – latek kierował samochodem marki Daihatsu w stanie po użyciu alkoholu, mając 0,19.mg/l. Około godziny 09.30 w Romanowie Dolnym gm. Czarnków w ręce policjantów trafił 38 – letni kierowca ciągnika rolniczego. U niego badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Obaj stracili prawo jazdy.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom, jak i codziennej służbie policjantów, nietrzeźwych kierujących na naszych drogach będzie coraz mniej. Co prawda, nie było ich wielu, ale nawet jeden, to o jednego za dużo. Po raz kolejny nasuwa się pytanie – czy to brak wyobraźni, czy przekonanie, że po raz kolejny się uda, czy nieświadomość, że coś jeszcze w organizmie mamy?

Pamiętajmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Dodatkowo prowadzący pojazd „na podwójnym gazie”, musi pożegnać się na jakiś czas z prawem jazdy.

Karolina Górzna-Kustra