Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018”

Zakończył się kolejny w tym roku długi weekend. W trakcie działań "Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2018" na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały 3 osoby oraz 9 kolizji. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z mundurowymi zakończyło się bez konsekwencji...

Działania rozpoczęły się w środę 30 maja br., a zakończyły w niedzielę 3 czerwca br. W tym czasie kilkudziesięciu policjantów czarnkowskiej drogówki czuwało nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W ciągu długiego weekendu czarnkowscy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe, w których trzy osoby zostały ranne. Ponadto obsługiwali 9 kolizji drogowych i udaremnili dalszą jazdę 6 kierującym, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Kolejny długi weekend za nami. Jednak przypominamy, że przestrzeganie przepisów, szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

Karolina Górzna-Kustra