Podsumowanie weekendu majowego - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie weekendu majowego

Policjanci podsumowali wolne majowe dni na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Ogólnie na drogach zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących. Doszło do 1 wypadku drogowego i 11 kolizji.

Od piątku 27 kwietnia br. do niedzieli 6 maja br. policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na drogach miast i wsi naszego powiatu, zwłaszcza na trasach wylotowych i wlotowych do większych miejscowości. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W efekcie tych działań doszło do 1 wypadku drogowego podczas, którego 1 osoba została ranna. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Obsługiwali też 11 kolizji.

Długi weekend majowy już się zakończył, jednak o bezpieczeństwie na drodze warto pamiętać na co dzień, a nie tylko od święta, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności.

Karolina Górzna-Kustra