Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu

Podobnie jak w roku ubiegłym policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu podczas Świąt Wielkanocnych. Dla funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 6 kolizji drogowych oraz udaremnili dalszą jazdę 1 nietrzeźwemu kierującemu.

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów związany ze świątecznymi wyjazdami w dniach od 30 marca do 2 kwietnia br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie prowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W całym powiecie czarnkowsko-trzcianeckim nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci zwracali uwagę w szczególności na: stan trzeźwości kierujących, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stan techniczny pojazdów, niestosowanie pasów bezpieczeństwa przez podróżujących oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów działania przyniosły zadowalające rezultaty. W ich trakcie doszło do 6 kolizji. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze wyeliminowali, również z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego. 61-letni kierowca volkswagena został zatrzymany w sobotę 31 marca br. w Białej gm. Wieleń. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila.

Karolina Górzna-Kustra