Podsumowanie działań ,,Pieszy" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Pieszy"

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom, a więc osobom, które w konfrontacji z autem mają ograniczone możliwości ochrony. Stąd też czarnkowscy policjanci cyklicznie podejmują działania w tym zakresie i kontrolują przestrzeganie przepisów zarówno przez pieszych, jak i kierujących.

Tym razem w piątek tj. 16 marca br. policjanci ruchu drogowego podczas akcji „PIESZY” skupili się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych i rowerzystów, ale również na popełniane wykroczenia przez kierujących wobec pieszych. Podczas działań mundurowi ujawnili 19 wykroczeń. Niestety posypały się mandaty. Ogółem było ich 19.

W 10 przypadkach były to wykroczenia kierujących, gdzie nie ustąpili pierwszeństwa pieszym oraz wyprzedzali na przejściu dla pieszych. Jednak 7 pieszych także nie zadbało o swoje bezpieczeństwo i przechodzili w miejscach niedozwolonych za co zostali ukarani mandatami. Dwa pozostałe wykroczenia popełnili rowerzyści.

Podczas działań funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Karolina Górzna-Kustra