,,Prędkość" – podsumowanie piątego dnia działań - Działania - KPP Czarnków

Działania

,,Prędkość" – podsumowanie piątego dnia działań

Policjanci drogówki po raz kolejny przeprowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne związane z kontrolą prędkości. W wyniku akcji zostało skontrolowanych 88 pojazdów, 19 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W wyniku akcji zostało skontrolowanych 88 pojazdów, 19 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym policjanci zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.