Złodzieje nie śpią - bądź czujny! - Porady prewencyjne - KPP Czarnków

Porady prewencyjne

Złodzieje nie śpią - bądź czujny!

logo_kpp_czarnkw__maeSłabo zabezpieczone altanki, domki ogrodowe i pomieszczenia gospodarcze coraz częściej są celem złodziei. Sprawcy nie gardzą miedzianymi kablami, butlami gazowymi, rowerami i innymi przedmiotami, które łatwo zbyć. Policjanci proszą mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego o aktywne włączenie się w podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Należy zwracać uwagę na osoby nieznanie i podejrzanie zachowujące się wokół ogrodów działkowych, zaparkowanych pojazdów czy bram garażowych i informowanie o tym policjantów pod numerem alarmowym 997.

 

Złodzieje typując miejsce włamań do budynków biorą pod uwagę wartość przedmiotów, które można stamtąd ukraść oraz łatwość dokonania włamania. Tym sposobem częstym miejscem włamań i kradzieży stają się domki na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze przyjmują w ciągu miesiąca kilka zgłoszeń dotyczące włamań do domków letniskowych. Podobne kradzieże dotyczą również włamań do słabo lub wcale niezabezpieczonych pomieszczeń gospodarczych lub piwnic.

O każdej sytuacji, w której nieznane osoby podejrzanie zachowują się wokół domów, kamienic czy pojazdów prosimy powiadamiać funkcjonariuszy. Policyjny telefon alarmowy 997 jest bezpłatny i czynny całą dobę.

Poza tym warto zrobić przegląd piwnic, altanek, warsztatów, magazynków, czy innych przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Sprawdzić czy dotychczasowe zabezpieczenia są wystarczające. Może warto pomyśleć o założeniu nowej kłódki, dodatkowej zasuwy czy umocnić drzwi, przechowywać bardziej wartościowe narzędzia w domu lub rozważyć ubezpieczenie cenniejszych urządzeń.