Policjanci na Targach ,,BUDMA 2018” - Porady prewencyjne - KPP Czarnków

Porady prewencyjne

Policjanci na Targach ,,BUDMA 2018”

W dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2018. Wielkopolska Policja aktywnie włączyła się do udziału w tym przedsięwzięciu, promując kwestie związane z bezpieczeństwem oraz informując zwiedzających o skutecznych metodach i sposobach unikania zagrożeń. W targach uczestniczyła również policjantka z czarnkowskiej komendy zajmująca się profilaktyką.

Istotnym elementem kształtowania bezpieczeństwa jest wiedza dotycząca bezpieczeństwa obiektów, montażu stolarki oraz zabezpieczeń jak również praw konsumentów - właścicieli czy też inwestorów obiektów budowlanych. Dlatego Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z Wydawnictwem „Forum Branżowe” i Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Poznaniu opracował i wydał „Poradnik dla Inwestora - Ochrona przed włamaniem”.

W publikacji dużo miejsca poświęcono niezwykle istotnej dla wszystkich sprawie zabezpieczenia obiektów przed włamaniami, a mianowicie omówiono najnowsze i możliwe do zastosowania w celu zabezpieczenia urządzenia techniczne. Autorzy starali się również odpowiedzieć na pytanie jak sami możemy skutecznie zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Przedstawiono w tym zakresie wiele interesujących rozwiązań i propozycji.

Poradniki cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Każdy kto odwiedził stoisko „Forum Branżowego” mógł konsultować się ze specjalistami z branży zabezpieczeń oraz otrzymać poradnik. Stoisko odwiedzali również policjanci z komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu wielkopolskiego.

Funkcjonariusze zwiedzali też stoiska wystawców celem zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi zmniejszającymi ryzyko stania się ofiarą przestępstwa, zapoznawali się z nowościami w zakresie zabezpieczeń. Stoisko odwiedził również Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej, który wysoko ocenił zaangażowanie wielkopolskiej Policji w przedmiotowe zagadnienie.

KWP Poznań/ Karolina Górzna-Kustra