Rusza ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Rusza ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom

nigdyCzarnkowska policja przyłącza się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „ Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Jednym z narzędzi akcji są naklejki z hasłem „ Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, które wykorzystane zostaną w trakcie działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów służby prewencyjnej, w tym ruchu drogowego na terenie całego naszego powiatu.

W czerwcu br. rozpoczęła się Ogólnopolska Kampania Społeczna „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” zainicjowana przez Związek Pracodawców Browary Polskie. Ogólnopolska inicjatywa skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, brakiem reakcji na określone ich zachowania i społecznemu przyzwoleniu na „ jazdę na podwójnym gazie”.

Seria dramatycznych wypadków samochodowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, jaką rozpoczął się rok 2014, dowodzi, że wciąż jest wiele do zrobienia w obszarze minimalizowania zagrożeń związanych z jazdą pod wpływem alkoholu. Wśród tego typu działań nie może zabraknąć akcji edukacyjnej skierowanej do ogółu społeczeństwa, której celem jest skłonienie ludzi do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec nietrzeźwych kierowców.

Charakterystyczny znaczek z napisem „ Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” pojawił się na puszkach piwa produkowanych przez browary , które należały do Związku Pracodawców Browary Polskie już w 2008 roku. W 2009 roku znaczek można było oglądać w reklamach telewizyjnych, a od 2011r. oznaczenie pojawiło się na wszystkich reklamach audiowizualnych piwa. W 2014r. decyzją piwowarzy zrzeszonych w związku inicjatorów, znaczek wcześniej zarezerwowany dla opakowań i reklam piwa stał się symbolem manifestu trzeźwych kierowców.

Dla osób solidaryzujących się z inicjatywą symbolem poparcia idei akcji ma być naklejenie znaczka „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu.

Ten gest nic nie kosztuje, a daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Szczegóły kampanii i pliki do pobrania znajdują się na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl