Bezpieczeństwo dzieci nad wodą - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Bezpieczeństwo dzieci nad wodą

woda_mSłoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że latem najchętniej wypoczywamy nad wodą. Słońce, plaża, atmosfera wakacji – łatwo zapomnieć, że woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, jest groźnym żywiołem. Dlatego w trosce o bezpieczny wypoczynek dzieci nad wodą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zaprosili w minioną środę czarnkowskich przedszkolaków na basen, aby przypomnieć im, kilka zasad dotyczących bezpiecznych zachowań na akwenie wodnym.

Środowe spotkanie z dziećmi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie rozpoczęło się omówieniem przez policjantkę podstawowych zagadnień związanych z bezpieczeństwem nad wodą. Dzieci miały okazję, aby przypomnieć sobie jakie akcesoria należy zabrać na plażę oraz kiedy i w jakich miejscach mogą bezpiecznie pływać. Wizyta na basenie była znakomitą okazją, aby przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą korzystać z terenu kąpieliska – zapoznając się z obowiązującym regulaminem.

Następnie dalszą rozmowę z dziećmi kontynuowali ratownicy WOPR. Dzięki ich uprzejmości i pomocy przedszkolacy mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda akcja ratowania osoby tonącej oraz sprzęt ratowniczy, którym dysponują ratownicy.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu każdy przedszkolak wróci z wakacji nad wodą cały i zdrowy.

Dyrekcji OSiR oraz ratownikom serdecznie dziękujemy!

 

woda_1
woda_2
woda_3
woda_4
woda_5
woda_6
woda_7
woda_8
 woda_9
woda_10
500
woda_11