Zryw Wolnych Serc już za nami - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Zryw Wolnych Serc już za nami

gos_mW minioną sobotę mieszkańcy Trzcianki przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pn. ,,Głos Profilaktyki" zainicjowanej przez Komendę Główną Policji. W tym dniu w całej Polsce biły serca młodych ludzi, chcących zwrócić uwagę na życie wolne od uzależnień.

Celem „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” jest promowanie mody na życie bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. W Trzciance akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji, gdzie na murawę sportową wybiegło sześć drużyn, aby zawalczyć o Puchar Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance. Po kilku godzinach wyłonione zostały drużyny zwycięskie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Drawy Krzyż Wlkp., drugie – Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, trzecie miejsce przypadło mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Czwarta była drużyna reprezentowana przez księży, a piąta składająca się z trzcianeckich przedsiębiorców. Bardzo gościnnie zachowali się gospodarze turnieju zajmując szóste, a zarazem ostatnie miejsce.

W czasie kiedy piłkarze grali na boisku sportowym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz bibliotece przy ul. Fabrycznej trwały konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne, a także można było zapoznać się z ekspozycją dot. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni oraz profilaktyką uzależnień, do której przyłączyli się przedstawiciele Fundacji ,,Młodzi w Uzależnieniu".

O godzinie 15.00 rozpoczął się festyn. Z tej okazji funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, Komisariatu Policji w Trzciance oraz przedstawiciele Fundacji ,,Marchewkowe Pole" przygotowali szereg atrakcji. Przybyli na festyn mieszkańcy Trzcianki z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się pokazom samoobrony przygotowanym przez centrum AIKIDO. Funkcjonariusze rozdawali ulotki profilaktyczne oraz prezentowali walizkę z wzornikami środków odurzających. Dla najmłodszych przygotowali zagadki z nagrodami oraz pamiątkową daktyloskopię. Było malowanie twarzy, kolorowanie, zwiedzanie radiowozu policyjnego oraz budowanie z kloców mini miasteczka ruchu drogowego. Na specjalnie przygotowanym torze można było skorzystać z przejażdżki w alko i narko-goglach rowerem, hulajnogą oraz samochodem pod okiem instruktora z Ośrodka Szkolenia Kierowców ,,Lewkowicz" w Trzciance. Dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zbadać zawartość tlenku węgla w płucach oraz skorzystać z pomiaru tkanki tłuszczowej.

O godzinie 15.55 wszyscy zgromadzeni wysłuchali odczytanej przez harcerzy odezwy społeczności PAT. Zaraz potem nastąpił tzw. Zryw Wolnych Serc. Przez minutę wszyscy wybijali rytm bicia serca.

Mamy nadzieję, iż tego typu działania wypromują modę na życie bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które pomogły Nam w organizacji imprezy.

 

glos_1
glos_3
glos_4
glos_2
glos_5
glos_6
glos_7
glos_8
glos9
glos_10glos_11
glos_12
glos_13
glos_14
glos_15
glos_16
 glos_17