Policja dzieciom - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policja dzieciom

policja_dzieciomPodczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przygotowali dla dzieci z okazji ich święta mnóstwo atrakcji. Okazją ku temu był sobotni festyn ,,Pieszo, konno, kajakiem na rowerze” zorganizowany przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ,,Świderek” w Krzyżu Wlkp. oraz niedzielna ,,Olimpiada Rodzinna” w Gębicach.


W tych dniach policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, w szczególności ze strony najmłodszych pociech naszego powiatu. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie. Największym powodzeniem cieszył się radiowóz, do którego każdy chciał wsiąść i poczuć się przez chwilę „Stróżem Prawa". Ponadto dzieci mogły się dowiedzieć od policjantów o bezpiecznym zachowaniu w czasie wakacji, kiedy to większość czasu spędzają poza domem i często bez nadzoru dorosłych. Szczególną uwagę w tych rozmowach mundurowi zwracali na bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą ze znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego, niemal bezbłędnie udzielając odpowiedzi na wylosowane pytania. Policjanci przygotowali dla najmłodszych kolorowanki, krzyżówki oraz pamiątkowe gadżety.

Duże zaciekawienie wzbudzało ujawnianie i zabezpieczanie śladów linii papilarnych palców i dłoni. Każdy z odwiedzających nasze stoisko otrzymał pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitką palców oraz pieczątkę z wizerunkiem Sierżanta Pyrka. Chętni mogli wykorzystać swoje siły trafiając piłką do siatki w alko i narko-goglach. Dorosłych mieszkańców naszego powiatu policjanci informowali o tym jak należy zabezpieczyć dobytek przed wyjazdem na urlop. Każdy zainteresowany otrzymał ulotkę z najważniejszymi informacjami na ten temat. Weekendowe festyny były również okazją do znakowania rowerów, a chętnych nie brakowało.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14