Działania prewencyjne

Grupa PaT naszego powiatu na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

lidl_pat_poznanW dniu 22.06.2015 r. młodzież z grupy PaT naszego powiatu uczestniczyła w gali "Z profilaktyką na wakacje" w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.  Gala w Teatrze Wielkim odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” oraz programu „Obserwatorium zagrożeń dla młodych ludzi” organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu.

W dniu 22.06.2015 r. młodzież z grupy PaT naszego powiatu uczestniczyła w gali "Z profilaktyką na wakacje" w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.  Gala w Teatrze Wielkim odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” oraz programu „Obserwatorium zagrożeń dla młodych ludzi” organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu.

Galę rozpoczął Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski wygłaszając przemówienie. Następnie kilka słów do zebranej młodzieży skierowała I Wicekurator Oświaty Hanna Rajcic – Mergler oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kom. Maciej Purol, który przeczytał list przekazany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Podczas gali obecny był również Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu Pani Renata Borowska – Juszczyńska.

Młodzież z naszego powiatu wspierali obecni wśród zaproszonych gości Komendant Powiatowy Policji z Czarnkowa mł. insp. Piotr Skrzypkowiak oraz Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego Pan Jacek Klimaszewski.  Podczas tego wydarzenia swoje spektakle przedstawiły również grupy PaT z Poznania, Szamotuł i Konina. Celem tego teatralnego spotkania było szerzenie wśród młodzieży profilaktyki rówieśniczej, a przede wszystkim mowa o wszelkiego rodzaju uzależnieniach wprost ze sceny. Nasza grupa PaT przedstawiła spektakl „SHOW” autorstwa Beaty Kieras, który wyreżyserowała Lidia Albin a stroną techniczną zajął się Pan Paweł Zajda z MCK w Czarnkowie, którym dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie podczas tak doniosłego wydarzenia. Każdy ze spektakli został przyjęty wielkimi brawami od kilkusetosobowej publiczności.

W trakcie gali swój wykład przedstawił toksykolog lek. med. Eryk Matuszkiewicz ze Szpitala Klinicznego im. Raszei w Poznaniu, którego tematem były aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających.

Dla naszej młodzieży było to wspaniałe doświadczenie i przeżycie. Sam fakt, że wszystko odbywało się na deskach teatralnych sprawiało ogromne wrażenie. Podczas przerwy młodzież szybko integrowała się między sobą oraz wymieniała doświadczeniami. Całe wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

{galeria}KONTROLE RUCH DROGOWY/CZERWIEC/PAT POZNAN{/galeria}