Przedwakacyjny rajd rowerowy dla dzieci - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedwakacyjny rajd rowerowy dla dzieci

k_1aW miniony piątek policjanci wspólnie z sanepidem oraz Starostwem Powiatowym w Czarnkowie zorganizowali rajd rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim. Zwieńczeniem rajdu był piknik w Rzeczynie połączony z prelekcjami na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Już po raz drugi policjanci z czarnkowskiej komendy razem z pracownikami Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie oraz Starostwa Powiatowego w Czarnkowie zorganizowali rajd rowerowy. Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Rajd to również dobra okazja by przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym.

Do tegorocznej edycji rajdu organizatorzy zaprosili uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wielkopolskim.

14 maja tego roku kilka minut po godzinie 10-tej sprzed krzyskiej podstawówki, w eksporcie policjantów i strażników leśnych, ruszyło łącznie ponad 70 rowerzystów. Trasa wycieczki biegła do Rzeczyna. Po niespełna godzinie uczestnicy rajdu dotarli do celu.

Na miejscu dzieci wysłuchały prelekcji na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz otrzymały odblaski. Kolejną atrakcją było ognisko, przy którym uczestnicy rajdu mogli zjeść upieczoną na ogniu kiełbaskę. Były także desery i napoje.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie oraz prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” za wsparcie rajdu. Podziękowania składamy również Nadleśnictwu Krzyż za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

 

k_1
k_2
k_3
k_4