Konkurs I Ty możesz zostać policjantem rozstrzygnięty - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Konkurs I Ty możesz zostać policjantem rozstrzygnięty

1aWe wtorek w auli Edukacji Lubasz odbyła się pierwsza edycja konkursu „I Ty możesz zostać policjantem”, nad którym honorowy patronat objęli Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie oraz Dyrektor szkół prowadzonych przez Edukację Lubasz. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którymi zostali uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Każda szkoła mogła wyznaczyć jedną drużynę składającą się z trzech osób. Wszyscy członkowie drużyny musieli rozwiązać test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie przejść test sprawnościowy.

Pierwsze miejsce w zmaganiach zdobyli podopieczni Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim, drugie – Gimnazjum w Gębicach, a na trzecim uplasowali się uczniowie Gimnazjum w Kuźnicy Czarnkowskiej.

Laureaci oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody, które wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotr Ryżek oraz wicedyrektor Edukacji Lubasz pani Iwona Libera.

Przeprowadzony konkurs to kolejne przedsięwzięcie mające na celu popularyzowanie wśród młodzieży zawodów związanych ze służbą w policji oraz propagowanie systemu wychowawczego. Jest on również doskonałą okazją do podniesienia sprawności fizycznej oraz wiedzy o społeczeństwie i historii.

 

1
2
3
4
5