Profilaktyka w czarnkowskiej podstawówce - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Profilaktyka w czarnkowskiej podstawówce

1W minioną środę policjantka, zajmująca się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży, z czarnkowskiej komendy odwiedziła uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Czarnkowie w ramach nowo powstałego projektu „Kabecjanie dają radę”. Podczas spotkania poruszana była szeroko rozumiana tematyka bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu.

„Kabecjanie dają radę" to edukacyjny projekt profilaktyczny, adresowany dla uczniów klas I-III  szkół podstawowych. Obejmuje on szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu. Najważniejszymi celami tego projektu są: zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych zachowań i przyzwyczajeń, zwiększenie stanu świadomości i wiedzy na temat zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz zmniejszenie liczby wypadków wśród dzieci. Przedsięwzięcie zostało opracowane w konwencji bajkowo-fantastycznej, jako zabawna przygoda wśród kosmicznych bohaterów - Kabecjan. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Policjanci z czarnkowskiej komendy chętnie włączyli się w realizację powyższego projektu. W minioną środę st. sierż. Karolina Górzna, zajmująca się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży, odwiedziła wychowanków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie, aby przekazać im kilka zasad bezpiecznego postępowania na co dzień.

Policjantka przypomniała dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Szczególną uwagę w tym module tematycznym poświęciła na elementy odblaskowe oraz oznakowanie poziome i pionowe drogi. W dalszej części spotkania uczniowie usłyszeli również kilka porad na temat bezpiecznego zachowania w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz bezpańskim psem. Niemałą atrakcją były ćwiczenia pozycji obronnych na wypadek ataku agresywnego czworonoga.

Wizyta w szkole upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i brały udział w ćwiczeniach przygotowanych przez twórców projektu „Kabecjanie dają radę”.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały książki, płyty oraz znaczki odblaskowe. Ponadto każdy uczeń, który uczestniczył w środowym szkoleniu otrzymał także certyfikat.

 

2
3
4