Kulig - zimową atrakcją dla najmłodszych - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Kulig - zimową atrakcją dla najmłodszych

kulig

Zima zawitała do nas w samą porę. Posypała białym puchem ku radości dzieci, które nie mogły wyobrazić sobie zimowego odpoczynku bez ,,białych szaleństw”. Natychmiast policjanci z czarnkowskiej komendy wraz z Wydziałem Promocji, Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Sanepidem oraz pracownikami Warsztatów Terapeutycznych w Gębicach wpadli na pomysł aby nieco umilić im ferie.

W minioną środę na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gębicach przygotowano szereg atrakcji dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, Szkoły Podstawowej w Sarbi oraz wychowanków WTZ.

Na początek rzecz jasna należało omówić uczestnikom spotkania zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu czym zajęła się st. sierż. Karolina Górzna. Następnie odbył się kulig, do którego udziału chętnych nie brakowało. Zgłodniali i zziębnięci w oczekiwaniu na przejażdżkę ogrzewali się oraz piekli kiełbaski przy ognisku.

Pełna wrażeń przejażdżka saniami wśród ośnieżonych lasów i pól okazała się wspaniałą przygodą dla dzieci, nie wiele mniej emocji dostarczyła ,,bitwa na śnieżki” oraz lepienie śniegowego bałwana, pod czujnym okiem Sierżanta Pyrka.

Dalsza część zabawy przeniosła się do sali kominkowej oraz pracowni WTZ. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach plastycznych. Nieco odważniejsi z talentem muzycznym śpiewali utwory karaoke oraz próbowali swoich sił na parkiecie. Środowe spotkanie był również okazją, aby zapoznać uczestników z pracą Policji. Dzieci mogły otrzymać na pamiątkę kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich palców oraz przymierzyć alko- i narkogogle, specjalne okulary, które dzięki swoim właściwościom sprawiają, że osoba po ich założeniu czuje się jakby była pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Chętni mogli zdecydować się na pokonanie w takich okularach slalomu między pachołkami.

Tego dnia pogoda i humory dopisały. Usatysfakcjonowani oraz bogatsi w niecodzienną wiedzę czekamy do następnych ferii. 

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji kuligu kierujemy do Stowarzyszenia ,,Bezpieczny Powiat” , Pana Wojciecha Skotarczaka, Janusza Wielgosza oraz Andrzeja Płóciniczaka.

 

kulig_1

 

 

kulig_6

 

 

kulig_3

 

 

kulig_2

 

 

kulig_4
 
kulig_5

 

 

kulig_7