Podsumowanie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Podsumowanie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wospW niedzielę odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad prawidłowym przebiegiem orkiestrowego grania oraz bezpieczeństwem kwestujących na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego czuwali policjanci.
 
W niedzielę po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice miast całej Polski wyszli wolontariusze zbierać pieniądze dla chorych dzieci. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci. Mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogli również liczyć na swoich stróżów prawa. W niedzielę na drogach naszego powiatu było więcej mundurowych niż zwykle. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze wydziału prewencji, wydziału ruchu drogowego, a także wydziału kryminalnego. Zapewnione zostały zarówno patrole zmotoryzowane, jak i piesze.

Mimo podjętych działań nie obyło się, jednak bez małego incydentu. Przed południem 16-letnia mieszkanka Czarnkowa, będąca wolontariuszką WOŚP, powiadomiła miejscowych policjantów, że ukradziono jej puszkę z datkami. Jednak w wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że nastolatka wcale nie padła ofiarą złodziei. Wymyśliła sobie tą historię, tylko po to by nie wyszło na jaw, że sama wyjęła z puszki pewną kwotę pieniędzy. Policjanci odzyskali skradzioną sumę, a dziewczynka niestety będzie musiała odpowiedzieć za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Poza tym nie odnotowano żadnych nadzwyczajnych zdarzeń mających związek z finałem WOŚP.