Niecodzienni goście w komendzie - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Niecodzienni goście w komendzie

1aW październiku tego roku kolejne roczniki podopiecznych z okolicznych placówek oświatowych odwiedziły czarnkowskich policjantów. Oprócz zwiedzania budynku komendy, dzieci zaczerpnęły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Tym razem do Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zawitali podopieczni Publicznego Przedszkola w Brzeźnie, Publicznego Przedszkola w Przyłękach oraz uczniowie klas od 1 do 3 ze Szkoły Podstawowej w Przyłękach.

Dzieci swoje wizyty rozpoczęły od zwiedzania poszczególnych pomieszczeń w komendzie. Największe ich zainteresowanie wzbudził areszt. Niestety żadna grupa nie mogła zobaczyć jak wyglądają cele, z uwagi na to, że przebywały w nich osoby zatrzymane.

 

1

 

Z nie mniejszym zainteresowaniem najmłodsi przyglądali się sprzętowi, którym dysponuje technik kryminalistyki oraz oficer dyżurny.

 

2
3
4
5

 

Duże wrażenie na dzieciach zrobiły również radiowozy i pies służbowy służący do wykrywania zapachu narkotyków.

Wycieczkę po komendzie zakończył pobyt w tzw. niebieskim pokoju. Tam czekał na nich sierżant Pyrek, z którym chętnie pozowały do zdjęć. Starsze dzieci obejrzały film z radami SpongeBoba i rozwiązały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego.  

 

6
7

 

8