Policjanci pomagają osobom bezdomnym - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci pomagają osobom bezdomnym

policjaWzorem lat ubiegłych w okresie jesienno-zimowym czarnkowscy policjanci podejmują działania zmierzające do udzielenia niezbędnej pomocy bezdomnym. Funkcjonariusze na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Jednocześnie policjanci apelują o aktywność mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w tym zakresie.

W związku z występującymi niskimi temperaturami policjanci w ramach codziennych służb kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze przede wszystkim sprawdzają altanki na ogródkach działkowych, opuszczone budynki i piwnice. W przypadku ujawnienia w tych miejscach osób wymagających udzielenia pomocy mundurowi będą nakłaniać je do skorzystania z placówek, które przyjmują osoby nieposiadające miejsca zamieszkania.

Policjanci będą zwracać uwagę również na osoby będące pod wpływem alkoholu, które mogłyby być narażone na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze będą dowozić takie osoby do miejsca zamieszkania lub izby wytrzeźwień.

Jednocześnie apelujemy o aktywność mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w tym zakresie i prosimy o informacje dotyczące miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, czy też nietrzeźwych, które mogą stać się ofiarą mrozów. Czasami jeden telefon na numer 997 lub 112 może uratować komuś życie.