Bezpieczna droga z radami SpongeBoba - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

1aWczoraj w ramach II edycji społecznej kampanii "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba" czarnkowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych dla przedszkolaków i uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych.

 

Od pierwszego września br. w całej Polsce ruszyła kampania społeczna "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” zainicjowana przez polską Policję i kanał telewizyjny Nickelodeon. Kampania ma na celu dotarcie do każdego przedszkola i szkoły w Polsce oraz przekazanie podopiecznym tych placówek podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj policjantka zajmująca się problematyką prewencji kryminalnej z czarnkowskiej komendy przeprowadziła pierwsze tego typu spotkania. Udział w nich wzięli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Czarnkowie. Dzieci uczyły się przede wszystkim jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Podczas spotkania dzieci wzięły czynny udział w grze multimedialnej, występując w roli rowerzysty, pasażera i pieszego. Gra okazała się nie tylko świetną zabawą, ale również przydatnym narzędziem w weryfikowaniu wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Dzięki temu dzieci bardzo zaangażowały się w spotkanie i chętnie udzielały prawidłowych odpowiedzi, które nagradzane były skromnymi upominkami.

Początek roku szkolnego to również doskonała okazja, aby przypomnieć najmłodszym zasady postępowania w kontaktach z nieznajomymi. Niejednokrotnie dzieci wracające same ze szkoły do domu są narażone na niebezpieczeństwo ze strony obcych osób, dlatego podczas prelekcji policjantka uświadamiała dzieci, że niektórzy ludzie nie zasługują na zaufanie i pewne sytuacje wymagają od nich stanowczych zachowań lub nawet ucieczki.

 

1
2
3
4