Festyn nad lubaskim jeziorem - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Festyn nad lubaskim jeziorem

img_6955_mini W minioną niedzielę nad jeziorem w Lubaszu policjanci z czarnkowskiej komendy wspólnie z pracownikami miejscowego Urzędu Gminy zorganizowali festyn poświęcony zasadom bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą. Organizatorzy festynu oprócz prelekcji przygotowali szereg innych atrakcji, które ciszyły się ogromnym zinteresowaniem wśród licznie zgromadzonej publiczności.

 

W niedzielę, 1 sierpnia br., kilka minut po godzinie 15.00 nad jeziorem Dużym w Lubaszu rozpoczął się festyn policyjny „Bezpieczne lato nad jeziorem” zorganizowany przez policjantów z czarnkowskiej komendy wspólnie z samorządem gminy Lubasz. Festyn poświęcony został zasadom bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi.

W przekazywaniu wiedzy na tak ważny temat pomagali organizatorom funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, Ratownicy Wodnego-Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania oraz harcerze z ZHP w Wągrowcu, którzy przyjechali do Lubasza na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie insp. Zbigniewa Kiczy.

Po oficjalnym rozpoczęciu festynu głos zabrali goście. Policjanci z komisariatu wodnego opowiedzieli jak należy zachować się w przypadku ataku psa, natomisat ratownicy WOPR przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Po solidnej porcji przydatnych informacji zgromadzona nad lubaskim jeziorem publiczność mogła podziwiać przygotowany przez poznańskich „wodniaków” oraz ratowników pokaz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem motorówki oraz skutera wodnego.

 

3
7
5
6

 

Po emocjonującym pokazie harcerze przeprowadzili instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

8

 

Na festynie nie zabrakło również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Nad jeziorem zaprezentowali swój niezawodny sprzęt do ratowania ludzkiego życia.

Z kolei funkcjonariusze z czarnkowskiej drogówki przygotowali dla uczniów szkół podstawowych rowerowy tor przeszkód z nagrodami.

 

4

 

Nieco starsi mogli przymierzyć alkogogle i narkogogle tj. specjalne okulary, które sprawiają, że osoba, która je założy czuje się jakby była pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Oprócz tego przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych między innymi: malowanie twarzy specjalnymi kredkami, plany lekcji, ulotki, kolorowanki, pamiątkowe długopisy, smycze oraz odblaski. Każdy „maluch” otrzymał również balonika z hasłami dotyczącymi tematyki bezpieczeństwa.

 

9

 

Największą atrakcją dla dzieci był jednak sierżant Pyrek – policyjna maskotka, z którym bardzo chętnie się fotografowały. Nie lada atrakcją był również pies służbowy Heniek - pupil policjantów z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Chętni mogły zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego lub strażackiego wozu bojowego.

 

2
1

 

Na festynie nie zabrakło także darmowych losów z upominakmi. Przed szklaną kulą zawierającą numerki z cennymi nagrodami ustawiła się długa kolejka.

10

1 sierpnia tego roku mijała 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętaliśmy o tym ważnym wydarzeniu i godnie uczciliśmy pamięć poległych powstańców.