Przedszkolaki w KPP - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedszkolaki w KPP

wizyta1W miniony poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie gościliśmy najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wizytę złożyły nam przedszkolaki. Podczas odwiedzin dzieci mogły zwiedzić budynek komendy i poznać sprzęt policyjny.

 

W poniedziałek, 31 maja br., kilka minut przed godziną 11.00 do czarnkowskiej komendy zawitali podopieczni przedszkola w Kruczu i Miłkowie. Dzieci bardzo chciały poznać bliżej pracę policjantów, stąd te niecodzienne odwiedziny.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania „niebieskiego pokoju”. Uwagę wszystkich maluchów zwrócił tam sierżant Pyrek – policyjna maskotka. Dzieci bardzo chętnie zajmowały miejsce obok Pyrka i pozowały do zdjęć. Ich zainteresowanie wzbudziły również inne pluszami i zabawki, które zobaczyły w niebieskim pokoju.

Jednak największe wrażenie na naszych małych gościach zrobiło pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda cela i przekonać się, jak to jest być zamkniętym w takim nietypowym „pokoju”. Z kolei w izbie tradycji mogły podziwiać eksponaty tam zgromadzone, a nawet przymierzyć niektóre z nich m.in. czapki, które nosili nasi starsi koledzy.

Wizyta nie mogła obyć się bez obejrzenia broni, radiowozów, jak również pokazu tresury psa służbowego. Na zakończenie spotkania każdy z przedszkolaków otrzymał skromny prezent - opaskę odblaskową. Mamy nadzieję, że wizyta podobała się naszym gościom i pozostanie jeszcze na długo w pamięci.

 

wizyta
wizyta3
wizyta2