Szkolenie dla bankowców i nie tylko - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Szkolenie dla bankowców i nie tylko

szkolenie_bankowcow2W miniony poniedziałek policjanci z czarnkowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Poznania zorganizowali szkolenie dla przedstawicieli placówek zajmujących się obrotem gotówkowym. Spotkanie dotyczyło prawidłowych zachowań w obliczu zagrożenia napadami przestępczymi.

10 maja 2010 roku, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Czarnkowa, w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się szkolenie dla przedstawicieli placówek zajmujących się obrotem gotówkowym. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie na szkolenie przybyli dyrektorzy i pracownicy okolicznych banków, Poczty Polskiej, kantorów wymiany walut oraz punktów „Lotto”. Szkolenie przeprowadził podinsp. Henryk Gabryelczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Oprócz prelekcji na temat zachowania się podczas napadu, pokazane zostały filmy szkoleniowe oraz scenki sytuacyjne, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

W trakcie spotkania podinsp. Gabryelczyk omówił również istotne znaczenie zabezpieczenia śladów sprawcy przestępstwa oraz zwrócił uwagę na umiejętność postrzegania rysopisu sprawcy pod kątem budowania portretu pamięciowego.

Zaproszeni goście wyrazili chęć dalszej współpracy, ponieważ bardzo dużo wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wynieśli z przedmiotowego szkolenia.

 

 

szkolenie_bankowcow