Konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego rozstrzygnięty! - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego rozstrzygnięty!

dzielnicowiW grudniu ubiegłego roku ogłoszony został konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Dzięki temu pomysłowi każdy mieszkaniec naszego powiatu mógł poznać swojego dzielnicowego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja, która zliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Wczoraj w czarnkowskiej komendzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureatom konkursu pogratulował I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendant Powiatowy.

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. W realizacje pomysłu włączyły się również lokalne media. Głosować można było za pośrednictwem strony internetowej czarnkowskiej komendy lub za pomocą kuponów konkursowych dostępnych w prasie. Wypełnione kupony należało wrzucić do specjalnych skrzynek znajdujących się w starostwie powiatowym oraz w urzędach miast i gmin całego powiatu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja konkursowa, której przewodniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie podinsp. Dariusz Paprzycki. Po zliczeniu głosów komisja wyłoniła zwycięzców. Spośród dzielnicowych miejskich najwięcej głosów uzyskał sierż. Adam Rowicki. Policjant ten jest dzielnicowym rejonu 2 w Czarnkowie. Swoje obowiązki wykonuje od października 2007 roku. Do pracy musi codziennie dojeżdżać prawie 30 kilometrów, ale jak sam mówi, nie przeszkadza mu ta odległość, ponieważ bardzo lubi swoją pracę. Chętnie służy pomocą i wykazuje duże zainteresowanie zgłoszonymi mu sprawami. Dostrzegają to mieszkańcy Czarnkowa, którzy swój głos na Adama uzasadniali w następujący sposób:

 

„…można na nim polegać, zawsze dotrzymuje słowa, potrafi rozmawiać z ludźmi na każdy temat”

„…jest osobą odpowiedzialną, kompetentną, miłą i wzbudza zaufanie”

„…sumiennie i z pasją wykonuje swoje obowiązki”

Najpopularniejszym dzielnicowym pozamiejskim została sierż. Justyna Przybył. Justyna jest dzielnicową na terenie gminy Lubasz. Na stanowisku dzielnicowego pracuje zaledwie od marca ubiegłego roku, jednak już zdążyła zdobyć przychylność lubaskiej społeczności. Justyna znana jest z zamiłowania do fotografii. Jej zdjęcia można było podziwiać podczas wystawy w galerii sztuki Szkoły Policji w Pile. Oprócz fotografii interesuje się również malarstwem. Przez mieszkańców Lubasza postrzegana jest jako osoba:

 

„rzeczowa, kompetentna, miła, widoczna w rejonie”

„…łatwo można od niej uzyskać pomoc i zawsze jest chętna do tego ażeby ją dać” „potrafi rozmawiać z ludźmi i jest bardzo sympatyczna”

„jest kontaktowa i zna się na swoje pracy”

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbyło się wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie podczas rocznej narady służbowej. Zwycięzcom gratulacje złożył I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendant Powiatowy.

 

4

 

 

 

5

 

Najpopularniejszym dzielnicowym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych  sukcesów.