Policjanci na XX edycji ,,Turnieju Leśnego" - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci na XX edycji ,,Turnieju Leśnego"

Policjanci z czarnkowskiej komendy uczestniczyli w XX Turnieju Leśnym, zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych na terenie Nadleśnictwa w Sarbi. Podczas imprezy mundurowi udzielali porad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, narkotyków, dopalaczy oraz cyberzagrożeń. Natomiast w trakcie wykładu poruszona została tematyka służby w policji.

Podczas turnieju policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne, przy którym rozmawiali z uczniami szkół podstawowych i nauczycielami na temat cyberzagrożeń, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w trakcie codziennej służby. Uczniowie mieli także okazję, aby zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

W trakcie wykładu asp. Justyna Przybył, zaprezentowała uczestnikom turnieju hasło przewodnie kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" oraz przekazała najważniejsze informacje na temat dopalaczy i ich złego wpływu na organizm pod względem psychicznym i fizycznym, jak również przypomniała o odpowiedzialności prawnej ciążącej na osobach posiadających środki odurzające. Ponadto policjantka omówiła strukturę organizacyjną naszej komendy i odpowiadała na pytania uczniów dotyczące służby w policji.

Dla uczestników turnieju przygotowano materiały profilaktyczne dotyczące poruszanej tematyki oraz wręczano opaski odblaskowe.

Organizatorom turnieju serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Karolina Górzna-Kustra

  • Policjanci na XX edycji ,,Turnieju Leśnego"
  • Policjanci na XX edycji ,,Turnieju Leśnego"
  • Policjanci na XX edycji ,,Turnieju Leśnego"