Lekcja o dopalaczach - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Lekcja o dopalaczach

Policjantka z trzcianeckiego komisariatu w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą ,,Narkotyki i dopalacze zabijają” odwiedziła uczennice z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Białej. Tematem spotkania były substancje psychoaktywne, popularnie nazywane dopalaczami.

Podczas wizyty mł. asp. Estera Bartol informowała o zgubnym wpływie dopalaczy na organizm młodego człowieka oraz wyjaśniała jak one działają, gdzie należy szukać pomocy i kto może jej udzielić.

Policjantka przedstawiła słuchaczkom aspekty prawne, związane z problematyką uzależnień. Wyjaśniła m.in. kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” i „czyn karalny”. Omówiła również środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować sąd wobec nieletniego, w przypadku zachowania niezgodnego z prawem.

Uczennice obejrzały spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu akcji oraz jej hasła przewodniego ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Prowadząca spotkanie podkreślała, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie – pogłębia je.

Każda z zainteresowanych osób mogła obejrzeć walizkę edukacyjną z atrapami narkotyków oraz zapoznać się z ulotkami profilaktycznymi dot. dopalaczy.

Karolina Górzna-Kustra

 

 

  • Lekcja o dopalaczach