Działania prewencyjne

Trzcianeckie eliminacje do ,,Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

W piątek 5 kwietnia br., w ramach programu ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać” dzielnicowi z trzcianeckiego komisariatu uczestniczyli w ,,Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Trzciance. W eliminacjach zwyciężyła drużyna ,,gospodarzy”.

W turnieju, którego celem było przede wszystkim podnoszenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udział wzięło osiem, czteroosobowych drużyny ze szkół podstawowych miasta i gminy Trzcianka. Eliminacje gminne składały się z dwóch części: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz konkurencji sprawnościowej związanej z jazdą rowerem po torze przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance, drugie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance.

W etapie powiatowym miasto reprezentować będzie drużyna ,,gospodarzy” turnieju, a gminę szkoła z Siedliska.

Organizatorzy przygotowali dla trzech najlepszych drużyn dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy startujący uczniowie zostali obdarowani przez dzielnicowych opaskami odblaskowymi ufundowanymi przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

Serdeczne gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Górzna-Kustra


 

 

 • Eliminacje do turnieju 1
  Eliminacje do turnieju 1
 • Eliminacje do turnieju 2
  Eliminacje do turnieju 2
 • Eliminacje do turnieju 3
  Eliminacje do turnieju 3
 • Eliminacje do turnieju 4
  Eliminacje do turnieju 4
 • Eliminacje do turnieju 5
  Eliminacje do turnieju 5
 • Eliminacje do turnieju 6
  Eliminacje do turnieju 6