O narkotykach i dopalaczach w ramach nowej kampanii - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

O narkotykach i dopalaczach w ramach nowej kampanii

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło nowej kampanii profilaktycznej, w jaką włączyła się czarnkowska policja. W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą, aby opowiadać o zagrożeniach, jakie niosą zakazane środki. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Gębicach odbyła się inauguracja tego przedsięwzięcia.

Wczoraj 3 kwietnia br. policjantka z czarnkowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z przedstawicielką Sanepidu zainaugurowała w Szkole Podstawowej w Gębicach, promowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcję pod nazwą ,,Narkotyki i dopalacze zabijają."

Wizyta miała na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Prelegentki w czasie spotkania uświadamiały swoich słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią tego typu nielegalne środki. Sięganie po nie wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

Prowadzące przestrzegały uczniów by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.

Jednym z istotnych elementów wizyty w szkole była prezentacja spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.”

Spotkania, poświęcone tematyce narkotyków i dopalaczy będą kontynuowane w szkołach na terenie naszego powiatu. 

Karolina Górzna-Kustra