Przedszkolaki na komendzie - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedszkolaki na komendzie

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odwiedziły przedszkolaki z Wielenia, Czarnkowa oraz Trzcianki. Podczas wizyt dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkania były też świetną okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa.

W trakcie wizyt przedszkolaki zwiedziły policyjne pomieszczenia m.in. stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój” oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Mundurowi przybliżyli dzieciom charakterystykę swojej pracy oraz pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby.

Ogromne zainteresowanie naszych sympatycznych gości wzbudził radiowóz policyjny, który mogły pooglądać z bliska, a nawet zasiąść za jego kierownicą, policyjna łódź, środki przymusu bezpośredniego oraz maskotka sierżanta Pyrka.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat sposobów zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz jakich używa się do tego narzędzi. Na pamiątkę otrzymały daktyloskopijny odcisk własnego palca.

Spotkania były znakomitą okazją, aby przekazać maluchom porady dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń. Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały tego o czym mówili policjanci, ale także aktywnie uczestniczyły w dyskusji zadając sporo pytań.

Karolina Górzna-Kustra