Policjanci edukują dzieci - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci edukują dzieci

Policjanci w ramach programu ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać" spotykają się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie powiatu. Podczas wizyt propagują zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i mówią o bezpiecznym spędzaniu czasu w domu. Ich działania wspiera sierżant Pyrek – maskotka wielopolskiej Policji.

Od początku roku szkolnego mundurowi w ramach programu ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać", spotykają się z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Podczas pogadanek omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i radzą jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci pokonujący codzienną drogę do szkoły, przedszkola oraz domu.

Szczególną uwagę zwracają na zagrożenia wynikające z kontaktu z osobą nieznajomą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 7-latkowie mogą poruszać się po drodze samodzielnie, więc warto, aby pamiętały, że z obcą osobą nie należy rozmawiać. Zajęcia są okazją do przypomnienia numerów alarmowych, zasad przechodzenia przez ulicę, poruszania się po drodze, gdy nie ma chodnika oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. W spotkaniach z dziećmi uczestniczy, również sierżant Pyrek, którego odwiedziny wywołują ogromną radość.

Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, aktywny udział w zajęciach i poważne podejście do kwestii bezpieczeństwa. Zwracamy się jednocześnie do rodziców, by prawidłowymi zachowaniami utrwalali prawidłowe postawy, które kształtujemy u ich dzieci.

Karolina Górzna-Kustra