Dzieci z wizytą na komendzie - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Dzieci z wizytą na komendzie

W ostatnim czasie policjantów z czarnkowskiej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 w Czarnkowie tj. grupa Kokoszki-Smakoszki oraz Kaczuszki wraz z opiekunami. Wizyta w komendzie była dla stróżów prawa nie tylko okazją do zaprezentowania swojej pracy, ale przede wszystkim przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci niemal każdego dnia w szkołach i w przedszkolach prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem to przedszkolaki odwiedziły mundurowych. Dzieci bardzo chciały poznać bliżej pracę policjantów, stąd te niecodzienne odwiedziny.

W trakcie wizyt przedszkolaki zwiedziły stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój" oraz policyjny areszt. Sądząc po uśmiechniętych buziach maluchów, największe wrażenie wzbudził radiowóz policyjny, który mogły pooglądać z bliska, a nawet zasiąść za jego kierownicą, łódź motorowa, środki przymusu bezpośredniego oraz policyjna maskotka – sierżant Pyrek.

Spotkania z dziećmi były znakomitą okazją, aby przekazać im kilka porad na temat zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał słodki upominek oraz odcisk swojego palca.

Mamy nadzieję, że wycieczki podobały się naszym gościom i pozostaną jeszcze na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Karolina Górzna-Kustra