,,Pieszo, konno, kajakiem, na kole” - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

,,Pieszo, konno, kajakiem, na kole”

Pod takim hasłem wczoraj na Stadionie Sportowym w Połajewie odbył się festyn inaugurujący sezon turystyczny 2018. Został on zorganizowany z inicjatywy Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania. W tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięli udział również policjanci z czarnkowskiej komendy.

Na imprezę mundurowi przygotowali własne stoisko z atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie zabrakło cennych porad na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz gadżetów. Policjanci informowali najmłodszych w szczególności o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Oprócz tego dzieci mogły zapoznać się z zasadami dotyczącymi prawidłowego korzystania z rowerów, w tym konieczności używania elementów odblaskowych. W trakcie omawiania tych zasad policjanci wręczali wszystkim zainteresowanym odblaskowe kamizelki oraz zawieszki. Były balony, zagadki z nagrodami, pamiątkowa daktyloskopia oraz zwiedzanie radiowozu policyjnego.

Z kolei dorośli mogli dowiedzieć się jak należy zabezpieczyć dobytek przed wyjazdem na urlop. Każdy zainteresowany otrzymał ulotkę z najważniejszymi poradami na ten temat. Chętni mogli przymierzyć alko lub narkogogle, a nieco odważniejsi zdecydować się na pokonanie w nich slalomu pomiędzy pachołkami. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć sierżanta Pyrka, z którym dzieci bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia. Z kolei rowerzyści mieli okazję oznakować swoje jednoślady.

Dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zbadać zawartość tlenku węgla w płucach oraz skorzystać z pomiaru tkanki tłuszczowej.

Podczas festynu policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Organizatorom imprezy serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Karolina Górzna-Kustra