Policjanci z wizytą u przedszkolaków - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

W minionym tygodniu dzielnicowi z krzyskiego komisariatu oraz policjanci czarnkowskiej drogówki odwiedzili najmłodszych z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Krzyżu Wlkp. Podczas wizyty maluchom zostały przedstawione i omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu, w domu jak również na drodze.

Spotkanie zorganizowane zostało przez nauczycieli i funkcjonariuszy w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W trakcie wizyty policjanci opowiadali o zasadach zachowania się na drodze, zasadach obowiązujących podczas odprowadzania i dowożenia dzieci do placówki.

Przedszkolaki dowiedziały się o tym, co powinny zrobić gdy się zgubią lub zaczepi je nieznana osoba oraz jak mają się zachować, gdy zostaną same w domu i ktoś obcy zapuka do drzwi. Policjanci przypomnieli dzieciom również o numerach alarmowych oraz zwrócili uwagę na znaczenie kamizelek i innych elementów odblaskowych. Podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców.

Wspólne działania podejmowane przez placówki oświatowe i policję mają szansę poprawić bezpieczeństwo każdego dziecka i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia i radiowozu, a na koniec nie mogło zabraknąć wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Karolina Górzna-Kustra