Podsumowanie działań profilaktycznych grupy PaT - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Podsumowanie działań profilaktycznych grupy PaT

W miniony poniedziałek w czarnkowskim kinie ,,Światowid" odbyło się podsumowanie dotychczasowych działań profilaktyczno-edukacyjnych, realizowanych przez czarnkowsko-trzcianecką grupę PaT. Z tej okazji zgromadzona młodzież, pedagodzy oraz zaproszeni goście obejrzeli dwa spektakle, występy artystyczne oraz spoty reklamowe programów realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie.

Profilaktyka, a Ty” to ogólnopolski program pod egidą Komendy Głównej Policji, w którym ludzie młodzi wychodzą z profilaktyką uzależnień do swoich kolegów i rówieśników. Język teatru, muzyki, wspólnej zabawy w atmosferze koleżeństwa, przyjaźni, tolerancji ma przemawiać do wyobraźni młodych ludzi, zniechęcać do eksperymentowania z używkami, pokazywać jasne strony codzienności i namawiać do życia wolnego od uzależnień.

Poniedziałkowe spotkanie było podsumowaniem dotychczasowej działalności profilaktyczno-edukacyjnej naszej grupy PaT w ramach Ogólnopolskiego Programu ,,Profilaktyka a Ty". Zgromadzona w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obejrzała dwa spektakle. Pierwszy przygotowany przez członków czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT zatytułowany ,,Niedoskonała doskonałość" na podstawie scenariusza PaTowiczki Julii Strakowskiej oraz pod okiem reżysera Justyny Łopatko. Drugi spektakl pod nazwą ,,Zwierciadło" przygotowany przez grupę teatralną ,,Twarzą w Twarz" z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, którą tworzą uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, prowadzeni również przez Justynę Łopatko – polonistkę ze wspomnianej szkoły.

W trakcie uroczystości odbyła się projekcja filmu ukazującego dotychczasową aktywność członków grupy, występy artystyczne, spot Kampanii Programu PaT zatytułowany ,,Nie Wsiadam" oraz dwa spoty reklamowe programów profilaktycznych, realizowanych przez czarnkowską komendę, pod nazwą ,,Dwie strony sieci", i ,,Dopalacze niszczą życie".

Dla części PaTowiczów udział w spektaklu był ich ostatnim występem z grupą PaT. Osobom tym za dotychczasową współpracę podziękował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – mł. insp. Adam Filip, starosta czarnkowsko-trzcianecki – Tadeusz Teterus, wicestarosta -  Jacek Klimaszewski oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Czarnkowie – Beata Kościelska.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra