Odblaski dla pierwszaków - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Odblaski dla pierwszaków

Czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego jest dobrym momentem na przypomnienie uczniom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Właśnie z tej okazji policjantka z trzcianeckiego komisariatu, na co dzień zajmująca się profilaktyką wśród dzieci odwiedziła pierwszaków. Podczas spotkań mł. asp. Estera Bartol przekazał im odblaskowe zawieszki na tornistry.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, mł. asp. Estera Bartol z Komisariatu Policji w Trzciance rozpoczęła akcję pod nazwą ,,Odblaski dla pierwszaków” w ramach programu edukacyjnego ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać.” Do tej pory odwiedziła pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku, w Łomnicy i w Przyłękach.

Policjantka podczas spotkań dużą uwagę poświęciła bezpieczeństwu na drodze oraz w kontaktach z obcymi osobami. Dzieci zostały poinformowane o tym, jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, także na sygnalizacji świetlnej. Pierwszakom opowiedziano co należy zrobić w sytuacji, kiedy zostaną na chwilę sami w domu oraz jak zachować się, kiedy zaczepi ich ktoś obcy. Chętnych do udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez policjantkę nie brakowało. Wspomniano także o tym, jak prawidłowo należy jeździć w samochodzie. Przypomniano im o pasach oraz fotelikach, w których mogą czuć się bezpiecznie. W trakcie spotkania pierwszaki otrzymały odblask, które pod okiem funkcjonariuszki z ogromnym entuzjazmem mocowały do swoich plecaków. Pogadanki zakończyły się pamiątkowymi zdjęciami. Kolejne spotkania z pierwszakami już wkrótce.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra.