Wspólne patrole ze Strażą Leśną i Łowiecką - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Wspólne patrole ze Strażą Leśną i Łowiecką

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Krzyż Wlkp. oraz Państwowej Straży Łowieckiej w Pile w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje 2017” zorganizowali wspólne patrole na terenach leśnych oraz w rejonach akwenów wodnych na terenie gminy Krzyż Wlkp.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami straży leśnej i łowieckiej połączyli swoje siły, aby sprawdzić czy na terenie kompleksów leśnych w gminie Krzyż Wlkp. dochodzi do kradzieży drewna, nielegalnej wycinki drzew, a także przypadków kłusownictwa. Mundurowi dokonywali, także kontroli pojazdów przewożących drewno pod kątem legalności wywozu oraz posiadania stosownej dokumentacji uprawniającej do takiej wywózki, sprawdzali miejsca skupu dziczyzny oraz dokumentację myśliwych związaną z polowaniami.

Wakacje to okres, w którym wiele osób decyduje się spędzić wolny czas nad wodą, dlatego wspólne patrole miały na celu kontrolę akwenów wodnych pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam osób, w szczególności dzieci oraz zagrożonych kłusownictwem rybackim.

Cieszy fakt, że funkcjonariusze nie ujawnili żadnych nielegalnych procederów. Były to już kolejne wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy straży leśnej i łowieckiej. Będą one kontynuowane w najbliższej przyszłości.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra