Policjanci spotkali się z kolonistami - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci spotkali się z kolonistami

”Kręci mnie bezpieczeństwo” ogólnopolska kampania pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, była okazją do kolejnych spotkań policjantów z dziećmi. Tym razem funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w Trzciance, Wieleniu i Boruszynie.

W trakcie spotkań policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Poruszali tematy dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą, podczas zabawy i letnich wędrówek, właściwego zachowania w sytuacji spotkania z agresywnym zwierzęciem oraz w przypadku kontaktu z nieznajomym. Sprawdzili również wiedzę kolonistów w zakresie znajomości numerów alarmowych.

Ważnym elementem spotkań było przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Policjanci opowiedzieli także o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.

W trakcie wizyt prezentowali umundurowanie i wyposażenie służbowe, a chętni z bliska mogli obejrzeć radiowóz policyjny. Ogromną radość wśród dzieci wzbudzała obecność wielkopolskiej maskotki sierż. Pyrka, z którą wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

W tym miejscu apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra