Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego służb mundurowych - NSZZ Policjantów - KPP Czarnków

NSZZ Policjantów

Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego służb mundurowych

led_rybyW minioną sobotę 7 maja 2016 r. stanowiska wędkarskie przy stawie w Sławnie w gminie Lubasz, który położony jest w malowniczym miejscu nieopodal  neoklasycystycznego pałacu zapełniły się  miłośnikami wędkowania.  Policjanci, strażacy, policyjni emeryci i członkowie rodzin wzięli udział w zawodach wędkarskich, które były rozpoczęciem sezonu wędkarskiego służb mundurowych.

Głównym organizatorem sobotnich zawodów wędkarskich był Piotr Maćkowiak policjant z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu w zawodach wzięło udział 24 uczestników w tym dwie kobiety. Zawody odbyły się pod patronatem mł. insp. Piotra Ryżka Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie .Rywalizację rozpoczęto o godzinie 7:15. Pogoda sprzyjała, choć ryba w tym dniu była bardzo rozleniwiona i brała słabo to jednak dzięki dobrym umiejętnościom wędkarzy wyniki były imponujące i pozwoliły wyłonić najlepszych. Dominującą rybą na zawodach był karp. O godzinie 11:15 zakończono rywalizację i po podliczeniu wyników komendant czarnkowskiej policji  wręczył puchary, medale oraz nagrody zwycięzcom.

W kategorii mężczyzn

I miejsce Mariusz Krysiak – 12740 g.

II miejsce Bogdan Geremek – 9440 g.

III miejsce Marek Kijanka – 6480 g.

W kategorii kobiet

I miejsce Joanna Madaj - 2640 g. (w ogólnej klasyfikacji miejsce 11)

II miejsce Justyna Przybył – 2390 g. ( w ogólnej klasyfikacji miejsce 12)

W kategorii na największą rybę rywalizację wygrał Marek Kijanka, który złowił karpia o wadze 1995 g. Pamiątkową statuetkę w tej kategorii oraz medale ufundowała Pani Maria Małgorzata Janyska Poseł na Sejm RP.

W zawodach wziął udział również ośmioletni zawodnik Grzegorz Nowak syn naszego kolegi policjanta, który w ogólnej klasyfikacji okazał się lepszy od swojego taty. Grzegorz również został wyróżniony medalem. Puchary zostały ufundowane przez Zarząd Terenowy NSZZ P w Czarnkowie. Natomiast nagrody dla zawodników ufundował Pan Zbigniew Łukasiak. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Pana Jerzego Węgierka, który udostępnił nam łowisko w Sławnie. O miłą atmosferę zawodów i integrację przez cały czas ich trwania dbał Piotr Maćkowiak nasz główny organizator. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku wymieniając spostrzeżeniami i planując kolejne takie spotkanie.

r1
r2
r3
r4
r5