Policjanci uhonorowani "Kryształowymi Gwiazdami" - NSZZ Policjantów - KPP Czarnków

NSZZ Policjantów

Policjanci uhonorowani "Kryształowymi Gwiazdami"

gwiazy_led_Po raz kolejny „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantek i policjantów, którzy przyczynili się do ratowania ludzkiego życia. Laureaci tegorocznego wyróżnienia wykazali się szczególną odwagą, bohaterstwem oraz determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. W uroczystości wzięli udział również funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy, którym towarzyszył   Komendant Powiatowy Policji z Czarnkowa mł. insp. Piotr Ryżek oraz Przewodnicząca ZT NSZZ P powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego asp. Hanna Rzysko-Żukowska.

Każdy funkcjonariusz rozpoczynając służbę w szeregach policji uroczyście ślubuje „(…) służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (…)”

27 listopada 2015 r. w Trzebawiu po raz jedenasty odbyła się uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. Kryształowa Gwiazda jest odznaczeniem honorowym. Wyróżnienie to jest przyznawane funkcjonariuszom, którzy swoją postawą  przyczynili się do uratowania ludzkiego życia. W tym ważnym wydarzeniu wyróżnionym policjantom i policjantkom towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło: Wicewojewody Wielkopolskiego Pani Doroty Kinal, fundatorów nagrody - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego i Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, Przewodniczących ZT NSZZ P woj. wlkp., urzędów i instytucji, kapelana KWP w Poznaniu ks. prałata Stefana Komorowskiego.

Laureaci „KRYSZTAŁOWEJ GWIAZDY”

Asp. Paweł MAŁECKI oraz  sierż. Michał Woźnicki – policjanci Komisariatu Policji w Trzciance - 22 kwietnia 2015 r. dzięki przenikliwości odnaleźli zaginioną 67-letnią kobietę chorą  na alzheimera. Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia udzielili jej pomocy oraz zapewnili bezpieczeństwo. W przypadku asp. Pawła Małeckiego jest to już kolejny przypadek uratowania życia innej osobie.

Mł. asp. Bartosz HAMMERLING oraz sierż. sztab. Przemysław KOWALSKI – policjanci Komisariatu Policji w Wieleniu - 13 maja 2015 roku w miejscowości Rosko udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który chciał się powiesić.

 Sierż. Tomasz SIKORA oraz st. sierż. Monika MAREK - policjanci Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. - 6 sierpnia 2015 roku w miejscowości Wieleń udaremnili próbę samobójczą nietrzeźwego mężczyzny, który stojąc za barierką mostu na rzece Noteć zamierzał skoczyć do wody. Dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie oraz wykorzystując nieuwagę desperata udało się go wciągnąć na most, ratując mu tym samym życie.

Sierż. Piotr MAĆKOWIAK, oraz asp. Ireneusz KUPIS - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - 15 września 2014 roku dzięki operatywności odwiedli od samobójstwa kobietę, która zamierzała skoczyć z parapetu, znajdującego się na 4 piętrze budynku.

gwiazy_3
gwiazdy_2
gwiazdy_1